Για πολλούς η Άννα Παπαθανασίου -γνωστή και ως Luna– είναι το απόλυτο κορίτσι του σήμερα. Θα τη βρεις στην Ανώτατη Σχολή της Αθήνας στην οποία τελειώνει το βιογραφικά, σε showrooms διάφορων σχεδιαστών για φωτογραφήσεις και on stage ως front woman της μπάντας Puta Volcano. Η Άννα όμως μοιάζει να μη σταματάει ποτέ. Φτιάχνει σκηνικά για παραστάσεις, ζωγραφίζει στο ατελιέ της, χορεύει με τα Dr. Martens της και στο διάλειμμά της θα σου μιλήσει με ενθουσιασμό για το τουρ στα Βαλκάνια που ετοιμάζει το καλοκαίρι με τους Puta Volcano.
el.ozonweb.com
«Πιστεύω στην τέχνη, σε κάθε της μορφή. Εμπεριέχει όλα αυτά χωρίς τα οποία δεν μπορώ να φανταστώ την ύπαρξή μου. Σίγουρα θα κατοικούσε κάποια άλλη μέσα στο σώμα μου χωρίς τέχνη“.
Διάβασε τη συνέχεια εδώ.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.