Πέτυχα κάτω από τη δουλειά μου τη φίλη μου τη Μαρίνα, που περνούσε με το αυτοκίνητο και κόρναρε και έβγαλε τα χέρια απ’ το παράθυρο του οδηγού και τελικά την είδα, και θυμήθηκα ένα σωρό μικρές χαζομάρες που μας συνέβαιναν όταν ήμασταν μαζί (3 χρόνια από απόσταση, είναι πολλά;).
Με τα χρόνια, κατάλαβα ότι αυτά τα αστεία και άβολα ή μόνο αστεία ή μόνο άβολα τυχαίνουν στους πάντες κι έτσι το προτελευταίο ντελίβερι του 2013 έμελλε να είναι κάπως ελαφρύ.
Χάσταγκ #awkward και πάμε:
1. Η στιγμή που λέτε δέκα φορές ‘γεια’ πριν κλείσετε το τηλέφωνο για να μην νομίζει ο άλλος ότι του το έκλεισες στη μούρη. Και γιατί θες να είσαι αυτός που θα πει την τελευταία κουβέντα.
2. Η στιγμή που κάποιος πρέπει να πληρώσει στο πρώτο ραντεβού. (Έχουμε μιλήσει αναλυτικά για το ποιος πληρώνει και το ποιος δεν πληρώνει http://www.savoirville.gr/delivery-boy-kerasma/)
3. Το πρώτο σεξ. ‘Νough said.
4. Η εκπληκτική ακολουθία από συγκυρίες που αργά ή γρήγορα θα φέρει κάποιον/κάποια πρώην στο διάβα σας, ενώ βολτάρετε ανέμελοι στο κέντρο κάτω απ’ τα χριστουγεννιατικά φωτάκια και δίπλα στις χιονισμένες βιτρίνες. Ή κάπου αλλού τέλος πάντων.
5. Το πρώτο επίσημο meet his/her parents.
6. Και ακόμη καλύτερα, η πρώτη τυχαία-ανεπίσημη φορά που γνωρίζεις τους γονείς του άλλου.
7. Εντάξει, επειδή κατά βάθος θες να το τερματίσω κι επειδή ξέρω ότι βλέπεις πολύ σινεμά, η πρώτη τυχαία-ανεπίσημη φορά που τους γνωρίζεις τη στιγμή που βγαίνετε απ’ το δωμάτιό του/της.
8. Η καληνύχτα μετά το πρώτο ραντεβού. Δηλαδή, το αν θα αρπαχτείτε ή θα κρατήσετε τα προσχήματα κάνοντας υπομονή για την επόμενη φορά.
9. Το πρώτο blurry μισάωρο που ακολουθεί τον αποχωρισμό μετά το πρώτο ραντεβού. Ειδικά αν αρπαχτήκατε.
10. Αυτή η μοναδική φορά που βγήκες να τον συναντήσεις χωρίς να έχεις πλύνει τα δόντια σου ή έχοντας φάει κάτι βαρύ, οπότε και να τα ‘πλενες, το ίδιο (άβολα) θα ήταν.
11. Δε θα γράψω για το κλισεδιάρικο ‘μαρούλι στα δόντια, χαχαχα (δεν γελάει κανείς)’, αλλά γενικά μια πειστική λαδιά στη ζακέτα σου δεν είναι και η πιο ονειρική κατάληξη ενός ραντεβού.
12. Πώς σου φάνηκε εκείνη η μέρα που πετύχατε έναν γνωστό του έξω και το αγόρι σου ΔΕΝ σε σύστησε ως κορίτσι του; Τέλειο; Ξέρω, όχι.
13. Οι εξακόσιες τριαντά επτά χιλιάδες διεργασίες που λαμβάνουν χώρα στον εγκέφαλό σου πριν τολμήσεις να πεις το πρώτο ‘σ’αγαπώ‘.
14. Οι εξακόσιες τριαντά επτά χιλιάδες διεργασίες που λαμβάνουν χώρα στον εγκέφαλό σου όταν τολμήσει ο άλλος να σου πει το πρώτο ‘σ’αγαπώ’.
15. Η εξαιρετική φάση που το αγόρι σου σου θυμίζει μετά το πρώτο βράδυ που έμεινες σε εκείνον ότι ξέχασες την οδοντόβουρτσά σου εκεί. Εχμ, κάτι πήγε λάθος. Εχμ, παρεξήγηση. Εχμ, δεν φημίζεσαι για το ότι ξεχνάς πράγματα από δω κι από κει. Εχμ, δεν το έπιασε. Ή το έπιασε, αλλά δεν ήθελε να το πιάσει. Με πιάνεις;
16. Ο κολλητός του, πάντα αυτός που αντιπαθείς περισσότερο, φέρνει συνέχεια το όνομα της πρώην του (φίλου σου) στην κουβέντα. Καθόλου αστείο, ΟΚ. Μόνο άβολο.
17. Επειδή ο νόμος του Μέρφι δεν ξέρει από Χριστούγεννα, να μην ξεχάσουμε και την όμορφη στιγμή που το δώρο που του πήρες με τόση χαρά για τις γιορτές, το είχε λάβει (ΝΑΙ, ΤΟ ΙΔΙΟ) και πέρυσι ξέρεις-από-ποια.
One thought on “Οι 17 αστειες και αβολες στιγμες του φλερτ”
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Awkward.