celebrities

Οι 20 celebrities που μας έδωσαν έμπνευση για να αντιγράψουμε το pixie cut τους

Όταν μια γυναίκα αποφασίζει να κόψει τα μαλλιά της σημαίνει ότι ετοιμάζεται για μεγάλες αλλαγές στη ζωή της. Είδαμε γυναίκες μέσα στην καραντίνα να πειραματίζονται με χρώματα και χτενίσματα. Είδαμε μακριές κώμες να γίνονται κοντά καρέ και ξανθιές να γίνονται μελαχροινές. Δοκιμές με extreme φράντζες, αφέλειες, αναπάντεχα χρώματα. Όλα ήταν μέσα στο παιχνίδι.

Η μόδα ανακυκλώνεται. Το ίδιο  συμβαίνει και με τα κουρέματα. Κι αυτή την εποχή, θρίαμβο κάνει το pixie cut. Πολύ κοντά μαλλιά, το λεγόμενο "ανδρικό κούρεμα".

Η αλήθεια είναι ότι δεν ταιριάζει σε όλους. Το pixie cut κάνει τη γυναίκα λαμπερή, φωτεινή και δίνει την αίσθηση της αυτοπεποίθησης. Το πρόσωπο αναδεικνύεται, ο λαιμός μακραίνει.

Επιπλέον, αν έχεις κουραστεί να κοπιάζεις για να πετύχεις το τέλειο ίσιωμα ή τους σωστούς κυματισμούς τότε είναι μία πολύ καλή λύση να τα κόψεις. Ναι, και το pixie cut χρειάζεται styling. Πάντως σίγουρα δεν απαιτεί πολλή ώρα, παρά μόνο τρόπο. Αν λοιπόν αποφασίσεις να τολμήσεις ένα τέτοιο κούρεμα, πάρε πρώτα tips για styling ώστε να μην το μετανιώσεις μία εβδομάδα μετά, επειδή απλά δεν ξέρεις πώς να το διαχειριστείς.

Παρακάτω συγκεντρώσαμε τις celebrities που δοκίμασαν το pixie cut για να πάρεις ιδέες.

1. Lupita Nyong'o

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Lupita Nyong'o (@lupitanyongo) on

2. Jada Pinkett Smith

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Jada Pinkett Smith (@jadapinkettsmith) on

3. Twiggy

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Twiggy (@twiggylawson) on

4. Janelle Monáe

 
View this post on Instagram
 

A post shared by ELIE SAAB (@eliesaabworld) on

5. Samira Wiley

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Samira Wiley (@whododatlikedat) on

6. Kate Hudson

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Kate Hudson (@katehudson) on

7. Ruby Rose

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Ruby Rose (@rubyrose) on

8. Katy Perry

 
View this post on Instagram
 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

9. Emma Watson

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Emma Watson (@emmawatsun) on

10. Cara Delevingne

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

11. Zoë Kravitz

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz) on

12. Kris Jenner

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Kris Jenner (@krisjenner) on

13. Zendaya

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Zendaya (@zendaya) on

14. Bella Hadid

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

15. Joey King

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Joey King (@joeyking) on

16. Michelle Williams

 
View this post on Instagram
 

A post shared by 🦋Michelle Williams🦋 (@michellewilliams) on

17. Halle Berry

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

18. Rowan Blanchard

 
View this post on Instagram
 

A post shared by Rowan Blanchard (◕‿◕)🌹 (@rowanblanchard) on

19. Bekah Μartinez

 
View this post on Instagram
 

A post shared by bekah (@bekah) on

20. Maria Borges

 
View this post on Instagram
 

A post shared by MARIA BORGES (@iammariaborges) on

Featured photo: inquisitr.com
0 replies

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.